Sigorta

Sigorta

Pek çok kişi ‘Konut sigortası yaptırmak mantıklı mı?’ diye düşüp araştırmaktadır. Ev sahibi ya da kiracı olmanız fark etmeksizin konut sigortası yaptırarak evinizi güvence altına alabilir, oluşabilecek zararların önüne geçebilirsiniz.

Hasarlara Karşı Evinizi Güvence Altına Alır

Evinizi ve eşyalarınızı çeşitli hasar ve kazalara karşı güvence altına alabilmek için konut sigortası yaptırmak farklı avantajlar sağlamaktadır. Yangın, su kaçağı, hırsızlık gibi riskli durumlarla karşılaşıldığında konut sigortası avantajları sayesinde eviniz ya da eşyalarınızda oluşan zararlar karşılanmaktadır. Bu durumlardan herhangi biriyle karşılaşıldığında konut oturulamaz duruma gelir ise tamir ve tadilat işlemleri süresine oturulacak evin masrafları da sigorta tarafından karşılanır.

Hem Evinizi Hem de Sevdiklerinizi Sigortalar

Olumsuz durumlar karşısında tek başınıza mücadele etmek yerine sigorta şirketinizle birlikte hareket etmiş olursunuz. Konut sigortası sahibi olmak size maddi manevi güven sağlamaktadır. Ayrıca sadece evinizi değil ailenizi hatta komşularınızı da güvence altına almaktadır.

Hayatınızı Kolaylaştıran Ek Hizmetler Sunar

Tek bir poliçe ile evinizi birçok durum karşı güvence altına alan konut sigortası evinizdeki eşyalarınızı da teminat altına almaktadır. Yangın teminatı tüm konut sigortalarında ana teminat olarak yer almaktadır. Konutunuz için ana teminatları bulunan konut sigortasının faydaları arasında sunduğu ek teminat hizmetleri de bulunmaktadır. Ek teminat hizmetleri ile daha fazla risk güvence altına alınmaktadır. Konut sigortasının önemi oluşabilecek riskli ve tehlikeli durumlara karşı önceden önlem alınmasını sağlamasıdır. Konut sigortası sayesinde beklenmeyen durumlar karşısında oluşacak zararlar hızlı ve kolay şekilde aşılabilir. İhtiyaçlarınız ve sorunlarınız karşısında sigortanız size kısa sürede çözümler sunmaktadır. Konut sigortasının avantajları ile güven ve huzurla yaşamınızı sürdürebilir, ayıracağınız küçük bütçelerle büyük maliyetlerden de korunabilirsiniz.

Oluşabilecek Zararları En Aza İndirger

Evinizde meydana gelebilecek hasar ve kaza gibi durumlar sonucu oluşabilecek maddi kayıpların karşılanmasını sağlayan konut sigortası ile zararlar en aza indirgenebilmektedir. Konut sigortası yıllık olarak yapılmaktadır. Konut sigortası fiyatları kapsamına ve konutun yeniden inşa maliyetine göre değişiklik göstermektedir. Konut yüz ölçümü ve dekorasyon giderleri göz önüne alınarak sigorta bedeli hesaplanmaktadır. Evinizde oluşabilecek hasarlara bağlı olarak ortaya çıkan elektrik, su gibi sabit tesisat masrafları da sigorta tarafından karşılanabilmektedir. Konut sigortasının avantajları arasında yer alan hırsızlık olayları karşısında meydana gelen maddi kayıpların garanti altına alınması da önemli bir ayrıcalıktır.Bu avantajdan yararlanabilmek için evdeki değerli eşyaları sigorta şirketine önceden bildirmek gerekir. Olumsuz durumlarla karşılaşmadan önce konut sigortası önemi anlaşılmalı, eviniz ve eşyalarınız güvence altına alınmalıdır.


Sigorta